Śmiało, skontaktuj się z nami!

Aby skontaktować się z nami użyj formularza kontaktowego lub w pilnych przypadkach zadzwoń pod numer +48 884 007 891 (Prezes Stowarzyszenia Andrzej Dołecki).

 • Sklep – sklep@wolnekonopie.org
 • Strona – rzecznik@wolnekonopie.org
 • Pomoc prawna – stelios.alewras@wolnekonopie.org
 • Pomoc medyczna – /pomoc-medyczna/
 • Doradztwo – /uprawa-konopi/
 • Więcej – /faq/

Andrzej Dołecki

 • Animator kultury, aktywista
 • andrzej.dolecki@wolnekonopie.org
 • tel: 884 007 891
 • funkcja: Prezes, rzecznik prasowy

Jeden z najstarszych działaczy wśród prolegalizacyjnych aktywistów. Jego aktywizm zaczął się jeszcze w Kanabie (pierwszy ruch prolegalizacyjny w Polsce, z którego to powstały dzielnie walczące do dnia dzisiejszego Wolne Konopie). Planista działań ulicznych oraz politycznych. Co roku angażuje się w organizowanie manifestacji w Polsce – Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie i cały czas wspiera wszystkie pro legalizacyjne akcje w kraju. Doradza i daje otuchy ludziom złapanym przez policje za posiadanie ,,suszu koloru zielonego” sam będąc nie raz zatrzymanym za ten sam paragraf czy walkę o wolną konopie. Wykazał się wiele razy jako organizator imprez kulturalnych począwszy od offowych teatrów po wielotysięczne imprezy jak Wisłostrada. Jest człowiekiem walczącym dla idei, najchętniej oddałby wszystko innym. Pomaga wszystkim, których spotka na swojej drodze. Jest najzwyczajniej w świecie dobrym człowiekiem!

 

Jakub Gajewski

 • Architekt krajobrazu, aktywista, 
 • jakub.gajewski@wolnekonopie.org
 • tel.: 691 177 782
 • funkcja : Wiceprezes,

Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie uzyskując tytuł inżyniera. Z zawodu jest architektem krajobrazu, ogrodnikiem i miłośnikiem roślin. Działalność aktywistyczną zaczynał w Kanabie. Czołowy aktywista i jeden z założycieli Stowarzyszenia Wolne Konopie. Związany z „zakazanym owocem” od 15 roku życia (ur. 1982 r.). Obserwując w młodości wszechobecny alkoholizm w otaczającym go świecie nie rozumiał dlaczego ta przyjazna człowiekowi roślina jest zakazana a alkohol, który tworzy patologie i niszczy zdrowie można kupić na każdym rogu. Szukając odpowiedzi na to pytanie podporządkował sobie życie wokół konopi. Odpowiedź znalazł dość szybko i zrozumiał, że prohibicja to złe rozwiązanie i działanie niepoparte racjonalnymi argumentami. Odpowiedzialny za koordynację Wolnych Konopi w sieci i budowanie struktur organizacji. W Inicjatywie pełni rolę bufora, gasi konflikty i szuka kompromisów, łączy kontakty interpersonalne. Aktywista często nadający pęd ruchowi oraz skryba Inicjatywy. Współtwórca i organizator wielu projektów  m.in. Gazet, Sklepów, Płyt muzycznych, Marszy Wyzwolenia Konopi, Otwartej Pestki, Wolne Konopie w Sejmie i wielu innych. Wolontariusz, od zawsze działał dla idei legalizacji pomagając przy tym wielu poszkodowanym po drodze. Większość życia poświęcił na studiowanie tematu konopi i uświadamiania ludzi w tym zakresie. Reprezentant Ruchu w mediach oraz uczestnik debat o polityce narkotykowej. Wydał opracowanie o perspektywach rozwoju upraw konopi siewnych w Polsce.  Praktykował w Instytucie Włókien Naturalnych pod okiem profesor Lidii Grabowskiej.

Jędrzej Sadowski

Zespół pomocy prawnej i redukcji szkód WK.

Działania interwencyjne w zakresie procedury karnej i pomocy uzależnionym. Wsparcie rodzin i osób bliskich. Reprezentacja procesowa we wszystkich postępowaniach, porady, pomoc penitencjarna. Monitoring funkcjonowania instytucji realizujących zadania z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Współpracujemy z najlepszymi prawnikami i terapeutami na terenie całego kraju.

Przemysław  Ratowicz

 • aktywista
 • email: przemyslaw.ratowicz@wolnekonopie.org
 • tel.: 669 002 387
 • region dolnośląski

Aktywista Wolnych Konopi od 2007 roku, wcześniej degustator konopi i poczciwy rolnik. W latach 2005-2009 działacz propaganjowy na terenie Dolnego śląska. W 2009r. podczas Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie – więzień polityczny.  Organizator lekcji wychowawczych na temat wolnych konopi w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie.  Współorganizator i koordynator Marszów Wyzwolenia Konopi oraz współorganizator pikników Wolno-Konopnych we Wrocławiu oraz samozwańczych akcji ulicznych. Rewolucjonista i idealista. Znawca kultury konopnej w Polsce i na świecie. Zawsze stawia ideę przed szereg.

 

Jędrzej Sadowski

Zespół pomocy prawnej i redukcji szkód WK.

Działania interwencyjne w zakresie procedury karnej i pomocy uzależnionym. Wsparcie rodzin i osób bliskich. Reprezentacja procesowa we wszystkich postępowaniach, porady, pomoc penitencjarna. Monitoring funkcjonowania instytucji realizujących zadania z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Współpracujemy z najlepszymi prawnikami i terapeutami na terenie całego kraju.

 

Rafał Grudziński

 • student
 • email: squart@o2.pl
 • tel.: 531 044 541
 • region lubuski

Aktywizm i polityka narkotykowa pasjonowały go od zawsze. Od kilku lat promuje medyczną marihuanę za pośrednictwem serwisu konopialeczy.pl. Tym tematem zainteresował się obserwując cierpienie pacjentów, w tym najbliższych mu osób, którym konopia z pewnością mogłaby pomóc. Mocno bulwersuje go obecna sytuacja prawna medycznej marihuany, nie potrafi też zrozumieć zapisów prawnych dotyczących tej rośliny przeznaczonej do użytku rekreacyjnego.

Oficjalnie swoją obecność w Wolnych Konopiach ujawnił organizując Marsz Wyzwolenia Konopi w Zielonej Górze w 2011 roku. Jednak już dużo wcześniej zdał sobie sprawę, że uwielbia akcje w terenie, podczas których przy pomocy aktywistów można dotrzeć do innych osób. Redagowanie tekstów, plakatowanie, rozdawanie ulotek, czy udział w debatach nie są mu obce. Na marszach w Warszawie, które odwiedza regularnie od 2009 roku łapał za gazetki oraz ulotki i starał się dotrzeć z nimi do jak największej grupy postronnych obserwatorów. Zwolennik merytorycznych działań i rzetelnej argumentacji popartej dowodami. Student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z czystą przyjemnością napisał i obronił pracę dyplomową o polityce antynarkotykowej w Polsce po 2005 roku, obecnie pracuje nad magisterką związaną z tą samą tematyką.. Idealista, który pracując u podstaw mozolnie dąży do racjonalizacji polityki narkotykowej w Polsce.

 

Oliwia „Zosia” Czerwczak

 • email: oliwia.czerwczak@wolnekonopie.org
 • tel.: 796 514 025
 • region lubuski

Koordynatorka w Gorzowie Wielkopolskim.
Swoją działalność w Wolnych Konopiach zaczynała w Szczecinie gdzie współorganizowała Marsz Wyzwolenia Konopi 2011. Studentka pedagogiki resocjalizacyjnej. Po studiach chciałaby być terapeutką, pomagać osobom uzależnionym. Jednak aby jej przyszła praca była skuteczna i miała realny wpływ na społeczeństwo potrzebne są zmiany. Warunkiem tego jest racjonalna polityka narkotykowa w naszym państwie o którą walczy.  Ponadto dostrzega problem związany z edukacją młodych ludzi w zakresie narkotyków w naszym kraju, dlatego w przyszłości chciałaby stworzyć system edukacji antynarkotykowej dla polskich szkół.

Uważa, że najważniejsze jest aby ludzie byli świadomi. Wciąż poszerza swoją wiedzę biorąc udział w seminariach i szkoleniach dotyczących tej problematyki. Zdobytą wiedzą dzieli się w każdy możliwy sposób, na przykład tłumacząc pacjentkom leżącym z nią na jednej sali szpitalnej dlaczego prohibicja nie działa. Współorganizatorka marszy oraz happeningów i ich aktywna uczestniczka. Inicjatorka ruchów na rzecz legalizacji w Gorzowie. Reprezentuje zdecydowanie piękniejszą stronę Wolnych Konopi, gdyby decydowała uroda i inteligencja już dawno byłaby prezesem.

 

Jakub Szpak

 • email: jakub.szpak@wolnekonopie.org
 • tel.: 535 209 449
 • koordynator:  Wolne Konopie Wrocław
 • koordynator ds. pacjentów medycznej marihuany

Odkąd 17 lutego 2012 roku opowiedział swoją historię na konferencji prasowej Jakub jest pierwszym w Polsce oficjalnym pacjentem medycznej marihuany. Choć nazwanie „medyczną” tej, którą aktualnie jest zmuszony się leczyć, jest sporym nadużyciem. Marihuana sprawia, że jego życie jest łatwiejsze, godniejsze, pozbawione wielu niedogodności, z którymi musi radzić sobie na co dzień. Dzięki niej odstawił zupełnie farmakologię, która powinna pomagać, a w rzeczywistości jedynie w niewielkim stopniu odciążała kosztem długiej listy „skutków ubocznych”. Mimo to dostęp do leku, który mu pomaga jest bardzo utrudniony, a w świetle prawa jest przestępcą. W Wolnych Konopiach działa aby wywalczyć prawa pacjentów, dla których terapia Cannabis jest najlepszą, a niekiedy jedyna drogą.

 

Bartosz „Metrowy” Medyński

 • tometrowy@interia.pl
 • koordynator muzyczny

Naczelny bard Inicjatywy.  Twórca szlagierów wolnej konopi m.in.  „Aktywacja”, ‚Wolne Konopie”, „Zajawka”, „Grube Lolo”. Kooperuje z najwyższą półką artystów. Jest członkiem bliskiemu naszemu sercu zespołu 3oda Kru. Bardzo utalentowany raper, który ostatnio wydał swoją pierwszą płytę „De Doors – Dziennik z podróży w miejscu” za którą otrzymał doskonałe recenzje. Właściciel wytwórni Wolnych Konopi – Protest Song, gdzie wydaje muzykę i pomaga innym raperom. Ma misję, którą skrupulatnie wypełnia – przemyca prawdę do jak najszerszej publiczności.

 

Paweł Filipek

 • e-mail: pawel.filipek@o2.pl
 • student prawa
 • region lubelski

Od urodzenia mieszkaniec Lublina.
Współorganizator wszystkich marszy wyzwolenia konopi w Lublinie.
Możliwością zalegalizowania konopi zainteresował się gdyż uważał kary za posiadanie oraz brak legalnego obrotu marihuaną za bardzo szkodliwy
dla całego społeczeństwa absurd prawny… od 2009  po zapoznaniu się z lokalnymi aktywistami działa w Wolnych Konopiach a w 2011 został koordynatorem w Lublinie. Oprócz demonstracji zajmuje się również reprezentowaniem stowarzyszenia Wolne Konopie w lokalnych a czasem również ogólnopolskich mediach.

 

Mikołaj Janus

 • e-mail: mikolaj.janus@wolnekonopie.org
 • telefon: 882-107-351
 • student informatyki
 • region małopolski

Kordynator WK w Krakowie.
Z incjatywą związany od przeszło 4 lat, uczestnik wielu manifestacji, happeningów oraz konferencji naukowych. Organizator MWK 2015 oraz konferencji „Konopie Leczą” w Krakowie – współorganizator Marszy oraz happeningów w latach 2010-2012. Od lat zaangażowany w walkę o racjonalną politykę narkotykową. Prywatnie student jednej z krakowskich uczelni.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie
Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2017  -  "Made on blunt." - by concrete jungle underground.
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account