Jeśli masz problem prawny w związku z narkotykami zgłoś się do Nas. Stworzyliśmy „Zespół Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód” Wolnych Konopi! Wystarczy, że napiszesz pod email: PRAWNIK@WOLNEKONOPIE.ORG załączając zeskanowane dokumenty otrzymane podczas zatrzymania oraz opiszesz w sposób kompletny twoją sprawę.  Zaznaczamy iż pomagamy oskarżonym w sprawie handlu, bądź posiadania tylko i wyłącznie marihuany. Jeśli masz problem za posiadanie małej ilości lepszym wyjściem będzie jeśli zgłosisz się do  Rzecznika Praw Osób Uzależnionych od Narkotyków powołanego 26 czerwca 2009 roku, przez Stowarzyszenie JUMP’93 z inicjatywy pacjentów substytucyjnych.

Zadaniem Rzecznika Praw Osób Uzależnionych oraz Zepołu Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód jest:

  1. monitorowanie wszelkich przejawów dyskryminacji użytkowników substancji psychoaktywnych czy pacjentów substytucyjnych. Ze znanych nam historii opowiedzianych przez osoby używające narkotyków wiemy że łamanie praw człowieka dokonywane jest w każdym obszarze życia społecznego:
    • służba zdrowia: dyskryminacja i szykany przez obsługę ostrych dyżurów i pogotowia w sytuacjach kiedy szczególnie narażone jest życie – „to narkoman, zostawcie go”, „chciał, to ma za swoje”;
    • miejsce pracy: szykany doprowadzające do rozwiązania umowy o pracę (przykład pacjenta substytucyjnego bądź aresztowanego za posiadanie konopi),
    • policja: przesłuchania podczas bycia pod wpływem używki, nieuzasadnione użycie siły, brak szacunku i poszanowania godności uzależnionego, zmuszanie do przyznania się karze.
  2. powiadomienie programów substytucyjnych oraz ośrodków terapeutycznych o tym, że mogą/powinny zgłaszać rzecznikowi wszystkie przypadki aresztowań pacjentów tych instytucji,
  3. monitorowanie AŚ i ZK w związku z osadzaniem pacjentów.
  4. Udzielanie bezpłatnych porad prawnych oraz sporządzanie pism procesowych osobom mającym problemy lub pytania prawne związane z używaniem substancji psychoaktywnych. Obsługa prawna w ramach działalności Rzecznika jest oferowana przez prawnika oraz zespół studentów Wydziału Prawa I Administracji Uniwersytetu Warszawskiego nadzorowanych przez pracowników naukowych tego Wydziału a w ramach Zespołu Pomocy Prawnej i Redukcji Szkód działa dwóch prawników związanych z Wolnymi Konopiami.

Baw się ostrożnie!

Jeżeli w związku z uzależnieniem, posiadaniem czy używaniem nielegalnych substancji Twoje prawa zostały naruszone przez organy wymiaru sprawiedliwości, jeżeli spotkałeś się z brutalnością policji, służby więziennej lub jeżeli doświadczyłeś poniżającego traktowania w kontakcie ze służbą zdrowia czy placówkami terapeutycznymi napisz niezwłocznie skargę do Rzecznika. Opisz nam swój przypadek, a my za Twoją zgodą zajmiemy się nim. Przypadki, które nie trafią do postępowania prokuratorskiego posłużą do tworzenia dokumentacji pomocnej w działaniach na rzecz zmiany prawa czy eliminacji niewłaściwych praktyk. Funkcja Rzecznika sprawowana jest kolektywnie.

a) Zespół Pomocy Pawnej i Redukcji Szkód Wolne Konopie

Email: prawnik@wolnekonopie.org

Jędrzej Sadowski – prawnik WK

Iga Wrzeszczanka – prawnik WK

Stelios Alewras – prawnik WK

b) Poradnia narkotykowa online – Monar 

Wideoporady w poradni narkotykowej

 

 

WSZYSTKIE POWYŻSZE PORADY SĄ DARMOWE!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie
Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2017  -  "Made on blunt." - by concrete jungle underground.
 
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account