30 gramów i 3 krzaki oraz amnestia dla skazanych to propozycja odważna ale realna, traktująca prawo z sensem, chociaż i tak mocno ograniczona przez panującą w naszym kraju hipokryzję i narkofobię. Projekt złożony w Sejmie rękoma posłów Twojego Ruchu i Ruchu Palikota.

Projekt regulujący medyczną marihuanę w ustawodawstwie polskim autorstwa Jędrzeja Sadowskiego.

 

Projekt regulujący zastosowanie marihuany w medycynie, który obowiązuje obecnie w ustawodawstwie polskim. Pierwotnie był to projekt Wolnych Konopi (ten wyżej), który złożył Piotr Liroy-Marzec. Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło tę inicjatywę. Jednak pod presją nacisku społeczeństwa, aktywistów, części lekarzy i polityków oraz pacjentów i ich opiekunów na jego podstawie stworzyło swój „własny” naszymi rękoma (sic!). Najogólniej rzecz biorąc projekt ten jest mocno ograniczony w porównaniu do oryginału i niestety pozostawia wiele nierozwiązanych problemów.  Podczas głosowania w Sejmie projekt ten jako jeden z nielicznych uzyskał niemal jednogłośne poparcie wszystkich stron politycznego sporu (przeciwko byli Beata Kempa i Zbigniew Ziobro, którzy smażyć się będą za to w piekle).

 

Projekt ustawy regulującej substancje odurzające, który obecnie obowiązuje w Polsce. W założeniu miał przeciwdziałać narkomanii, w końcowym efekcie promuje ją. Przestarzały projekt, który nie ma nic wspólnego z logiką.  Napisany przez ludzi nie mających pojęcia o problemie narkomanii. Wprowadzony pod presją USA, Kościoła oraz lokalnego nacisku rodziców narkomanów używających kompotu (polskiej heroiny) w końcówce lat 90. Ustawa ta odpowiedzialna jest za gorsze w skutkach tragedie ludzkie niż samo zażywanie substancji psychoaktywnych. Obecnie po wielu nowelizacjach mamy do czynienia z olbrzymim bublem, który karze więzieniem ludzi za używanie, produkcję i handel miękkimi środkami odurzającymi, a karą administracyjną użytkowników, producentów i handlarzy twardymi środkami.

Nowelizacja, pod którą zbierane będą podpisy w ramach Inicjatywy 100 tys. podpisów.

Eksperyment społeczny zaproponowany przez Inicjatywę Wolne Konopie premierowi oraz min.zdrowia w latach 2011-2013.

 

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content